Shqip
Kam pranuar fletë-njoftimin
 
Më shumë
Ēfarė bėhet pasi kėrkesa tė jetė vendosur
 
Më shumë
Gjej më shumë për KPA-në
 
Më shumë
KPA Webmap
Download your Decision
Public Access
Kërko
Kërko kpaonline:
Kėrkesat e AKP-sė Pronat nėn administrim

Kėrkoni sipas nr. tė parcelės:
Zgjedhni komunėn:
Shkruani nr. e parcelės:

Ju lutemi vėni re: Kur e pėrdorni kėtė aplikacion pėr tė kėrkuar njė pronė, duhet tė pėrdoret emri origjinal i komunės kadastrale. Tė dhėnat e AKP-sė bazohen nė informatat e dhėna nė kohėn kur ėshtė paraqitur kėrkesa prandaj nuk pasqyrojnė ndryshimet e bėra nga themelimi i komunave tė reja nė Kosovė.

Statistika
Kërkesa të paraqitura: 42749
 Kërkesa të vendosura: 42116
 Kërkesa të publikuara:
42749
Punësime
Pozita vendore 1
   Asistent Administrativ 3 (2 pozita)
  Asnjė pozitė ndėrkombėtare e hapur
  NJOFTIM PĖR PEZULLIMIN E ADMINISTRIMIT TĖ PRONAVE
Publikuar: 16-05-2018

NJOFTIM PĖR PEZULLIMIN E ADMINISTRIMIT TĖ PRONAVE

Prishtinė,  16 maj 2018

Sipas nenit 21 pika 1 dhe 2 tė Ligjit Nr. 05/L-10 pėr AKKVP-nė, autoriteti pėr tė administruar  pronat banesore, komerciale dhe bujqėsore, qė me parė e ka pasur Drejtoria pėr Ēėshtje Pronėsore dhe Banesore (DĒPB), dhe  Agjencia Kosovare pėr Prona (AKP) , i  ėshtė bartur bartet Agjencisė Kosovare pėr Krahasim dhe Verifikim tė Pronės (AKKVP).

Ky administrim, nė bazė tė ligjit ka qenė i kufizuar deri mė datė 18 maj 2018. Mirėpo, pas rekomandimeve tė Avokatit tė Popullit Nr.551/2017, nė tė cilat rekomandime ėshtė kėrkuar zgjatja e afatit ligjor pėr administrimin e pronave, Qeveria e Kosovės ka miratuar Koncept-Dokumentin pėr plotėsim-ndryshimin e e Ligjit pėr Agjencinė.

Meqė plotėsim-ndryshimi i ligjit pėr Agjencinė ėshtė nė proces,  ju njoftojmė se Agjencia, nė respektim tė rregullave dhe dispozitave ligjore nė fuqi, si dhe rekomandimeve tė Avokatit tė Popullit, nga data 18 MAJ 2018 PEZULLON procesin e administrimit tė pronave dhe Skemės sė Qirasė.

Kjo masė e PEZULLIMIT ėshtė e pėrkohshme dhe nuk nėnkupton domosdoshmėrisht ndėrprerje tė plotė tė administrimit, por ėshtė njė pezullim derisa tė pėrfundojė plotėsim-ndryshimi i Ligjit pėr Agjencinė, me anė tė sė cilit ėshtė paraparė zgjatja e afatit pėr administrimin e pronave nga ana e Agjencincisė.

Me kėtė rast ju njoftojmė se paraqitėsit e suksesshėm tė kėrkesave, kanė tė drejtė tė kėrkojnė riposedim tė pronės nė ēdo kohė, duke njoftuar me shkrim Agjencinė.

Ky njoftim pėr PEZULLIM vlen deri nė njė njoftim pėr vendim tjetėr.

AKKVP mbetet e pėrkushtuar nė garantimin dhe mbrojtjen e tė drejtave pronėsorė pėr tė gjithė qytetarėt e Kosovės pa dallim.

Sekretaria Ekzekutive e AKKVP-sė

> Vizitė zyrtare e AKKVP-sė nė Zagreb (Kroaci)
06-03-2017
> Vizitė studimore nė Oslo tė Norvegjisė pėr shkėmbim tė pėrvojave
27-02-2017
arhiva e lajmeve
Parashikimi i dëbimeve
Data sot
19-09-2019
KPA-ja planifikon dėbimet e saja ne bashkepunim me agjencitė pėr zbatimin e ligjit dhe bėnė parashikimet javore. Duke klikuar ne datėn e poshtėcekur ,ju keni mundėsi pėr te hyre ne te dhėnat e komunės pėr dėbimin e planifikuar pėr atė jave.
E fillimit >>|
”Linjat e Hapura” tė AKP-sė
Mund tė na kontaktoni nga e Hėna gjer tė Premten (08:00-16:30) duke formuar numrin +381 38 249 936
Pėrkrahur nga
 
2008 © AKP Tė gjitha drejtat e rezervuara. Ueb disenj nga AKP
RSS