Shqip

TRAJNIM PĖR  AFTĖSIM PROFESIONAL TĖ STAFIT TĖ AKKVP-sė

img

Prishtinė, shtator 2019

Nė kuadėr tė edukimit tė vazhdueshėm profesional janė identifikuar nevojat pėr trajnim tė stafit nė bazė tė Ligjit tė ri pėr Shėrbyesit Civil dhe nevojave tė nėpunėsve me qėllim tė ngritjes sė kapaciteteve profesionale AKKVP-ja ka realizuar trajnim treditor  tė nėpunėsve tė nivelit menaxherial dhe profesional  me temen “Ligji,pėr zyrtaret publik, risitė dhe ndryshimet nė administraten publike/shėrbimin civil”

Nė kuadėr moduleve fokus i veēantė i ėshtė kushtuar temave qė kanė tė bėjnė me legjislacionin pėr shėrbimin civil/zyrtarėt publik, klasifikimit tė pozitave tė punės nė shėrbimin civil, ngritja nė dėtyre, caktimi i prioriteteve dhe objektivave, vlerėsimi i rezultateve nė punė, disiplina nė shėrbimin civil, transferimi nė shėrbimin civil si dhe aspekte tjera profesionale.

Partner implementues ėshtė pėrzgjedhur Kolegji Evropian i Kosovės. Trajnimi ėshtė pjesė e aktiviteteve tė planifikuara nga menaxhmenti i AKKVP-sė pėr aftėsim dhe ngritje te vazhdueshme profesionale tė stafit.