Shqip

Punėtoria lidhur me projekt udhėzimin administrativ

img img img

Sot, me datė 27 shkurt 2020, ėshtė mbajtur punėtoria njė ditore lidhur me finalizimin e projekt udhėzimit administrativ pėr pėrcaktimin e rregullave dhe procedurave tė konfiskimit dhe shkatėrrimit tė strukturave tė paligjshme. Kjo punėtori u organizua nga Zyra Ligjore e Kryeministrit nė bashkėpunim me Agjencinė dhe me financim nga OSBE-nė, ku morėn pjesė edhe pėrfaqėsues nga PSBE-ja, Ministria e Integrimeve  Evropian, Ministria e Financave dhe Transfereve, Ministria e Drejtėsisė,  Ministria pėr Komunitete dhe Kthim, Policia si dhe pėrfaqėsues tė Institucioneve tjera relevante. Para tė pranishmėve u prezantua Draft-udhėzimi administrativ, u dhanė komente dhe sugjerime nga tė pranishmit tė cilat do tė inkorporohen nė draftin e fundit dhe e njėjta me pas do tė procedohet tutje.