Shqip

Takim pune me Kryeshefin Ekzekutiv tė Agjencisė Kadastrale tė Kosovės

img

Me qėllim tė identifikimit tė fushave tė interesit tė pėrbashkėt dhe pėr tu ballafaquar me sfidat me tė cilat ballafaqohet fusha e administrimit dhe regjistrimit tė pronės, me datė 1 Tetor nė ambientete Agjencisė Kadastrale tė Kosovės ėshtė mbajtur njė takim pune mes Kryeshefit Ekzekutiv tė Agjencisė Kadastrale tė Kosovės z. Avni Ahmeti dhe Drejtorit Ekzekutiv tė Agencisė Kosovare pėr Krahasim dhe Verifikim tė Pronės z. Naser Shala, tė dy kėta tė shoqėruar edhe nga bashhkėpunėtorė e tyre. Prijėsit e institucioneve janė dakurduar qė bashkėpunimi mes tyre duhet tė jetė mė intensiv dhe i pasuar edhe me takime teknike e profesionale, krejt kjo pėr tė qenė tė gatshėm pėr administrimin e dokumenteve pronėsore e kadastrale, pavarėrisht ndikimit qė mund tė ketė nė to edhe Ligji i ri pėr Agjencinė Kosovare pėr Krahasim dhe Verifikim tė Pronės.