Shqip
Kam pranuar fletë-njoftimin
 
Më shumë
Ēfarė bėhet pasi kėrkesa tė jetė vendosur
 
Më shumë
Gjej më shumë për KPA-në
 
Më shumë
KPA Webmap
Download your Decision
Public Access
Kërko
Kërko kpaonline:
Kėrkesat e AKP-sė Pronat nėn administrim

Kėrkoni sipas nr. tė parcelės:
Zgjedhni komunėn:
Shkruani nr. e parcelės:

Ju lutemi vėni re: Kur e pėrdorni kėtė aplikacion pėr tė kėrkuar njė pronė, duhet tė pėrdoret emri origjinal i komunės kadastrale. Tė dhėnat e AKP-sė bazohen nė informatat e dhėna nė kohėn kur ėshtė paraqitur kėrkesa prandaj nuk pasqyrojnė ndryshimet e bėra nga themelimi i komunave tė reja nė Kosovė.

Statistika
Kërkesa të paraqitura: 42749
 Kërkesa të vendosura: 42116
 Kërkesa të publikuara:
42749
Punësime
 
Asnjė pozitė vendore e hapur
  Asnjė pozitė ndėrkombėtare e hapur
  Vizitė zyrtare e AKKVP-sė nė Zagreb (Kroaci)
Publikuar: 06-03-2017

Vizitė zyrtare e AKKVP-sė nė Zagreb (Kroaci)

 

Prishtinė, 6 mars 2017

 

Njė delegacion i Agjencisė Kosovare pėr Krahasim dhe Verifikim tė Pronės (AKKVP), kryesuar nga znj. Florje Kika, U.D Zėvendėsdrejtore, dhe nė pėrbėrje tė: Albiona Maloku, nga Zyra Mbėshtetėse e Komisionit tė AKKVP-sė, Arben Canolli dhe Isak Gėrxhaliu, ekspertė tė notifikimit, Arian Krasniqi nga Njėsiti i Informimit si dhe Gazmir Raci, Kėshilltar Politik i Ministres pėr Dialog, znj.Edita Tahiri, ka qėndruar pėr njė vizitė zyrtare (studimore)  mė datė 28 shkurt 2017 nė State Geodic Administration  (SGA), nė Zagreb (Kroaci).

 

Delegacionit tė AKKVP-sė, i uroi mirėseardhje Dr. Damir Santek, drejtor i SGA-sė, i cili nė fjalėn e tij theksoi nevojėn e bashkėpunimit dhe shkėmbimit tė pėrvojave ndėrmjet dy institucioneve pėrkatėse qė kanė tė bėjnė me organizimin, rregullimin dhe zgjidhjen e problemeve pronėsore.

 

Ndėrsa nė fjalėn e saj, Zėvendėsdrejtorja Ekzekutive e AKKVP-sė, znj. Florije Kika, pasi falėnderoi nikoqirėt pėr mikpritjen, njoftoi tė pranishmit pėr mandatin e AKKVP-sė dhe rolin dhe pėrgjegjėsinė qė do ta ketė kjo Agjenci nė krahasimin dhe verifikimin e regjistrave kadastrale, sipas Konkluzioneve tė Marrėveshjes sė arritur nė Bruksel ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė nė vitin 2011.

 

Tutje, nė fjalimin e saj, znj.Kika, nėnvizoi faktin se Kosova dhe Kroacia ndajnė njė tė kaluar tė pėrbashkėt sa i pėrket sfidave qė dalin nga problemet pronėsore, prandaj, sipas besimit dhe vlerėsimit tė saj, bashkėpunimi ndėrmjet dy institucioneve relevante nuk do tė pėrfundojė kėtu porse do tė thellohet edhe intensifikohet edhe mė shumė nė tė ardhmen. Nė fund, zonja Kika shprehu gatishmėrinė e vazhdueshme tė AKKVP-sė pėr tė gjetur mundėsi dhe mėnyra tė bashkėpunimit reciprok.

 

Gjatė kėsaj vizite delegacioni i AKKVP-sė pati shansėn dhe mundėsinė qė tė njihet mė pėr afėr me mėnyrėn e organizimit dhe funksionimit tė SGA-sė.

Nė pėrmbyllje tė vizitės, delegacioni i AKKVP-sė, realizoi njė vizitė edhe nė Ambasadėn e Kosovės nė Zagreb, ku u prit nga i Ngarkuari me Punė nė kėtė ambasadė, z.Uliks Emra me bashkėpunėtorė.

> Vizitė studimore nė Oslo tė Norvegjisė pėr shkėmbim tė pėrvojave
27-02-2017
> Njoftim mbi anulimin e konkursit pėr pozitėn Udhėheqės i Divizionit pėr Buxhet dhe Financa
26-01-2017
arhiva e lajmeve
Parashikimi i dëbimeve
Data sot
23-04-2018
KPA-ja planifikon dėbimet e saja ne bashkepunim me agjencitė pėr zbatimin e ligjit dhe bėnė parashikimet javore. Duke klikuar ne datėn e poshtėcekur ,ju keni mundėsi pėr te hyre ne te dhėnat e komunės pėr dėbimin e planifikuar pėr atė jave.
26/04/2018 25/04/2018 25/04/2018 24/04/2018 24/04/2018
24/04/2018 23/04/2018 23/04/2018 20/04/2018 20/04/2018
19/04/2018 19/04/2018 18/04/2018 18/04/2018 17/04/2018
17/04/2018 16/04/2018 16/04/2018 13/04/2018 13/04/2018
E fillimit >>|
”Linjat e Hapura” tė AKP-sė
Mund tė na kontaktoni nga e Hėna gjer tė Premten (08:00-16:30) duke formuar numrin +381 38 249 936
Pėrkrahur nga
 
2008 © AKP Tė gjitha drejtat e rezervuara. Ueb disenj nga AKP
RSS